آبادان یازده۶۰ فیلمی با موضوع دفاع مقدس

آبادان یازده۶۰ فیلمی با موضوع دفاع مقدس که در سال گذشته توانست نامزد جوایز فجر شود و جایزه سردار سلیمانی را دریافت کند.

سینماهای سرزمین با استقبال حداقلی مخاطبان به فعالیت خویش ادامه می‌دهد . گهگاه هم فیلم هایی به اختیار و احتمال دارد برای باقی نماندن در صف تلنبار شده نمایش , اکران را درین تالار ها ترجیح می دهند و خود را به آب و آتش می زنند .

در حالی که صرفاً تعدادی فیلم تازه هم اکنون روی پرده سینماها می‌باشند , این شرایط تا پس از ده روز نخستین ماه عذای محرم هم ادامه دارااست .

با این وجود بعداز تعطیلاتی ۱۰ روزه , مطابق با تصمیم دیروز شورای صنفی نمایش قرار است و تصویب شده است که دو فیلم جدید و تازه وارد « آبادان یازده ۶۰» در مجموعه آزادی و« بی حسی موضعی» در مجموعه مگامال در دست نمایش همگانی قرار گیرند و بر پرده های نقره ای بدرخشند .

فرکانسی موج آفرین در نزاع ; فیلمی برای روزهای ناخوشی مردمان

«  آبادان یازده۶۰ » فیلمی به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه و تنظیم کنندگی حسن کلامی است که آبان ماه سال قبل فیلمبرداری و فرآیند تولید خود را آغاز کرد و در کمتر از سه ماه ضبط آن به اتمام رسید و نخستین پرده‌برداری آن نیز در بخش سودای سیمرغ فستیوال فجر سی و هشتم صورت گرفت و به نمایش در آمد .

آبادان یازده۶۰ فیلم دفاع مقدسی بعنوان یکی‌از محصول ها سال اخیر اداره نقطع ی عطف است که روزهای آغازین نزاع در آبادان و روایت ای حول رادیو نفت را برای تماشاچی بازگو می نماید ; رادیویی امیدبخش به مردمان حتی‌در روزهای مبارزه تا اهل یک محل شهر را به استمرار ایستادگی و پایداری دربرابر بعثی ها ترغیب نماید .

اکران پس از محرم

داستان ای سوژه محور فیلم , به رغم داشتن زد خورد های معمول سینمای پیکار ولی کارایی کرد داستانی مختلفی با آنچه در‌این ژانر معمول است را به نمایش درآورد . فیلم آبادان یازده۶۰ از حضور بازیگرانی همچون علیرضا کمالی , حسن معجونی , نادر سلیمانی , حمیدرضا محمدی , ویدا برنا و شبنم گودرزی سود گرفت و در دو بخش جلوی دوربین رفت .

بخش هایی از آبادان یازده۶۰ در تهران و با پباده سازی دکور در پارک ولایت به ساخت رسید و سایر آن هم در لوکیشن های پباده سازی شده و دشوار در آبادان فیلمبرداری شد .

در خلاصه ماجرا آبادان یازده۶۰ آمده است : مردمان غیور آبادان … شهر در شروع سقوط قرار گرفته است!

« آبادان یازده ۶۰ » در فستیوال سی و هشتم فیلم فجر هم در سه بخش نامزد اخذ جوایز بود که در عاقبت کار « جایزه ویژه سردار سلیمانی» بدین فیلم رسید و به گروه تعلق گرفت گرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهمن مفید دار فانی را وداع گفت | بیوگرافی

س مرداد 28 , 1399
بهمن مفید یا بهمن فریور نقش آفرین پیشکسوت و دوره قبل از انقلاب اسلامی و از به نام های عرصه تئاتر و سینما به سرطان تسلیم شد و دار فانی را وداع گفت. شخص آقای یاشار صمیمی مفخم از بستگان مرحوم بازیگر بهمن مفید در پی موثق اعلام کردن خبر […]
بهمن مفید
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس