بتمن | از سریال HBO تا مرگ کارگردان بتمن

تولید سریالی از دنیای بتمن برای شبکه اچ بی او در دستور کار قرار گرفت و به زودی آماده پخش می شود.

سریال بتمن

از ورایتی نقل شده است، شبکه اچ بی او مکس قصد دارد سریالی درام از شهر گاتهام و محیط پلیسی آن با همکاری مت ریوز و ترنس وینتر تولید کند. این سریال که اسپین آف تازه ای با تمرکز بر جرم و جنایت در شهر گاتهام است تا به این لحظه عنوانی ندارد و در همان محیطی اتفاق می افتد که ریوز برای فیلم بلند « بتمن » با نقش آفرینی رابرت پتینسون خلق می کند.

این نخستین قراردادی است که ریوز با کمپانی برادران وارنر می بندد و در آن در مقام تهیه کننده حضور خواهد داشت.

مت ریوز از این پروژه تحت عنوان فرصتی فوق العاده یاد کرده که کمک می کند هم دنیای بتمن که در فیلم سینمایی شکل گرفته وسیع شود و در عین حال به نوعی عمیق تر شود و هم نکات ریز بیش تری از آن ارائه شود.

او همچنین همکاری با ترنس وینتر که نوشته های تاثیرگذار و توانمندی در حوزه دنیای جنایت و فساد در کارنامه کاری اش دارد را یک رویای محض نامیده است.

ترنس وینتر بعنوان نویسنده و تهیه کننده در این سریال همکاری می کند. او خالق سریال «امپراطوری ساحلی» و نویسنده و تهیه کننده و کارگردان سریال مورد استقبال قرار گرفته و تحسین شده «سوپرانوها» بود. او ۱۲ نامزدی امی برای این برنامه کسب کرد و ۴ جایزه را برنده شد و به خانه برد. او یک نامزدی اسکار برای فیلمنامه «گرگ وال استریت» اسکورسیزی هم در کارنامه کاری خودش دارد.

ریوز هم اکنون در حال کارگردانی و تولید فیلم سینمایی« بتمن» است که بنا شده است از اکتبر ۲۰۲۱ در سینماها اکران شود. این فیلم با نقش آفرینی پتینسون، زوئی کراویتز، جفری رایت، کالین فارل و اندی سرکیس در دست ساخت است.

او سازنده فیلم های موفق دیگری مثل«جنگ برای سیاره میمون ها» و «طلوع سیاره میمون ها» هم بوده است و اول کارش را به عنوان نویسنده و کمک کارگردان و بعد کارگردان فیلم شروع کرد. او همچنین سابقه کار کردن برای تلویزیون هم دارد و برای نتفلیکس و آمازون سریال تهیه کرده است.

کارگردان بتمن درگذشت

جوئل شوماخر کارگردان قدیمی و معروف سینمای آمریکا که سازنده دو فیلم از سری فیلم های « بتمن» بود، در ۸۰ سالگی فوت کرد.

جوئل شوماخر سازنده فیلم های «آتش سن المو»،« پسران گمشده» و «سقوط» و دو فیلم از سری فیلم های بتمن چندی پیش در سن ۸۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

شوماخر« بتمن برای همیشه » را در سال ۱۹۹۵ با نقش آفرینی وال کلیمر، تام لی جونز، جیم کری و نیکل کیدمن ساخت که توانست به فروشی بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار دست یابد و دو سال بعد «بتمن و رابین» را با نقش آفرینی جورج کلونی در نقش بتمن و آرنولد شوارتزنگردر نقش شخصیت منفی فیلم ساخت که چندان هم موفق نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جانکارلو اسپوزیتو به حضور در مارول مشتاق

چ تیر 25 , 1399
جانکارلو اسپوزیتو جانکارلو اسپوزیتو به حضور در مارول اشتیاق نشان داد، این صحبت او در آخرین مصاحبه اش بوده است ولی کلیه شایعات و گمانه زنی ها با موضوع حضور در یکی از فیلم‌های آینده این مجموعه را رد کرده است. جانکارلو اسپوزیتو که اکثر مواقع برای نقش آفرینی در […]
جانکارلو اسپوزیتو به حضور در مارول علاقه دارد
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس