افشای جزئیات علت اسکار نگرفتن فیلم «سلما» بوسیله عوامل فیلم , مردم را به سمت ساختمان آکادمی اسکار سوق دهی کرد .

در ادامه ناآرامی‌های ایالات متحده در اعتراض به نژادپرستی‌ , سیاهان هالیوودی بیشتر مورد اعتنا قرار گرفتند . روز قبل در اقدامی جالب عده ای از معترضین علیه ساختمان آکادمی علم ها و فوت‌و‌فن هنرهای نمایشی اسکار عده شدند و شعارهای جان سیاهان اصلی است را رمز دادند .

این مبادرت بعداز سخنرانی David Oyelowo هنرپیشه نقش مارتین لوترکینگ در فیلم «سلما» چهره بخشید که وی روز قبلش افشا کرده بود علت این‌که این فیلم نتوانست در سال 2014 اسکار بگیرد , این است که سیاهان در نیویورک تی – شرت‌هایی با جمله‌ «نمی‌توانم نفس بکشم» پوشیدند . این واقعه سبب ساز شد که اعضای آکادمی پایین تأثیر این قضیه به فیلم رأی ندهند .

ولی «ایوا دوورنی» کارگردان فیلم سلما هم اخیراً در مصاحبه‌ای جزئیات بیشتری را دراین مورد افشا نموده است وی در مصاحبه‌ای با «اسکرین دیلی» افشا میکند که برهان نادیده گرفته شدن فیلم «سلما» از طرف رأی‌دهندگان اسکار , پوشیدن تی‌ – شرت‌های «نمی‌توانم نفس بکشم» به وسیله بازیگران در مراسم افتتاحیه‌ فیلم در نیویورک بوده است .

«ایوا دوورنی» و بازیگران «سلما» در مراسم افتتاحیه‌ فیلمی در نیویورک تی – شرت‌هایی با جمله‌ «نمی‌توانم نفس بکشم» پوشیدند . وی درین گفتگو گفته است که : شش سال پیشین , نمایش «سلما» با قتل «اریک گارنر» هم زمان شده بود . نهایی باری بود که به حالت «نمی‌توانم نفس بکشم» رسیده بودیم . به یاد می آورم که در افتتاحیه‌ «سلما» , به نشانه‌ی اعتراض تی‌شرت‌های «نمی‌توانم نفس بکشم» را پوشیده بودیم . اعضای آکادمی با استودیو تماس گرفته بودند و به تهیه‌کنندگان گفته بودند : «چطور جرأت کردید چنین کاری بکنید؟ چرا آنان بیشتر گندش را درآورده‌اند؟» و «ما به‌این فیلم رأی نخواهیم اعطا کرد برای این‌که تفکر نمی‌کنیم بازیگران در جایگاهی باشند که چنین نمایند . »» اویلوو بیش تر مینماید : «یکی از علت‌های این که فیلم به آنچه مردمان انتظارش را داشتند نرسید همین بود و کمپین «اسکار بیش تر از حد سفید» را خلق و خوی کرد . »

اویلوو در همین رای زنی هم در رابطه مراسم سینمایی بفتا هم اعتراضات خویش را ابلاغ مینماید و این هشدار را میدهد که‌این مراسم بایستی روش خویش را از اسکار جدا نماید . وی می گوید که در‌صورتی‌که بفتا مسیر اسکار را دنبال نکند قادر است نام و نشان خودش را پیدا نماید . بفتای تلویزیونی مانعی برای امی تولید نمیکند . مورخ برگزاری آن را تغییر‌و تحول دهید! شما کمتر از اسکار نیستید ; تاریخش را تغییر تحول دهید , و به چیزی تبدیل گردید که جدا از آن است . توان را پس بگیرید , بفتا – این صرفا یک توصیه است . »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترانه علیدوستی با نقشی متفاوت در فیلم مهتاب کرامتی

ش خرداد 17 , 1399
تدوین فیلم سینمایی اورکا که اولیه تجربه‌ بلند سینمایی سحر مصیبی در جایگاه کارگردان محسوب میشود , بوسیله محمدرضا مویینی در اکنون انجام است و به زودی به پایان میرسد . بعد از اتمام مرحله‌ی بنا کردن , پباده سازی صدا و صداگذاری «اورکا» به وسیله حسین ابوالصدق شروع خواهد شد . مهتاب کرامتی در پشت صحنه فیلم اورکا در خلاصه روایت “ اورکا ” آمده است : تو اورکایی دختر… زیرا اونقدر می جنگی تا به اون چیزی که می‌خوای می رسی . بازیگران فیلم […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس