اکران های سینمایی به وقت کرونا + فروش

سینمایی تازه اکران شده «زن ها فرشته اند ۲» در دو روز آغازین اکران خود تقریبا ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

مطابق با مصوبه شورای صنفی نمایش فیلم «زن ها فرشته اند ۲» به کارگردانی آرش معیریان و تهیه کنندگی حسین فرح بخش از روز چهارشنبه بیست و پنج تیر ماه به سینماها آمد تا بلکه نمایش این فیلم کمدی بتواند به سینما کمکی کرده باشد و مخاطبان را به سینما ها برگرداند.

زن ها فرشته اند ۲ با ۱۵۳۰ بلیت، ۲۸۶ میلیون تومان فروش داشته است.

قبل تر دو سینمایی «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت و «خوب، بد، جلف۲:ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسم خانی از 4 تیرماه اکران خود را آغاز کرده بودند تا پرچم دار شروع فعالیت مجدد رسمی سینماها پس از چهارماه تعطیلات کرونا باشند. اما با توجه به موضوع بالا رفتن آمار مبتلا شدگان به کرونا و افراد فوت شده از این ویروس، آن طور که پیش بینی می شد فروش آنچنانی و قابل قبولی برای این دو فیلم اتفاق نیفتاد. در شرایط عادی قطع به یقین هر دو اثر سینمایی به فروش چند ۱۰ میلیاردی می رسیدند، کما اینکه «خوب، بد، جلف۲: ارتش سری» قبل از متوقف شدن اکرانش و در سه روزی که پیش از شیوع کرونا بر پرده سینماها خودنمایی می کرد خیلی سریع به فروش میلیاردی دست پیدا کرد، و اکنون این دو فیلم سینمایی پس از ۲۳ روز اکران در کل تقریبا سه میلیارد تومان فروش داشته اند.

خوب بد جلف 2

شنای پروانه اثر محمد کارت که بهترین فیلم جشنواره فجر امسال از نگاه تماشاگران بود، تا به امروز صد و سی هزار و بیست و نه بلیت توانسته مبلغ دو میلیارد و ۱۹۶ میلیون تومان فروش داشته باشد و در مقابل فیلم تازه قاسم خانی هم با ۶۵ هزار و ۳۶۲ بلیت فروشی برابر با یک میلیارد و ۷۵ میلیون کسب کرده است.

فروش فیلم ها تحت تاثیر کرونا

زن ها فرشته اند 2

با پایان سه هفته از اکران این دو فیلم یعنی سه هفته ای که بنا بود در تعداد هفته های اکران این فیلم ها حساب  نشود و نیز باتوجه به بالا رفتن آمارهای مربوط به مبتلایان کرونا، تهیه کننده فیلم «شنای پروانه» از ادامه اکران فیلم خود از روز ۲۵ تیر انصراف داد اما با مخالفت شورای صنفی نمایش و جلسه هایی که برگزار شد از قرار اکران آن ادامه خواهد داشت.

کلیه این سعی و تلاش ها برای اکران فیلم هایی که این توانایی را دارند تا در جذب مخاطب مؤثر باشند در حالی انجام می شود که به دنبال ادامه دار شدن شیوع کرونا، سینماهای زیرمجموعه شهرداری تهران با استناد به تأکید ستاد مبارزه با کرونا (corona) تعطیل شده اند.

از بقیه فیلم های سینمایی که هم اکنون در حال اکران هستند می توان به «یلدا» با فروش ۶ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان، مستند «جایی برای فر شته ها نیست» با فروش تقریبا ۶ میلیون تومان و مستند «صحنه هایی از یک جدایی» با فروش تقریبا سه میلیون تومان اشاره کرد.

هفته گذشته شورای صنفی نمایش اعلام‌کرد که فیلم «آنجا همان ساعت» اثر سیروس الوند با یک هفته تأخیر از چهارشنبه هفته آینده به روی پرده خواهد رفت اما باتوجه به شرایط تازه باید منتظر ماند و دید سیروس الوند که قبل تر قصد داشت فیلمش را آنلاین اکران کند، به اکران آن در سینماهای نیمه تعطیل رضایت می دهد یا خیر؟!

آمار و ارقامی که در این گزارش ثبت شده است براساس آمار ثبت شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سریال آخر خط | تکرار تراژدی با علی صبوری

چ مرداد 1 , 1399
این شب ها سریال آخر خط که جدید است بر روی آنتن شبکه سوم صدا و سیما در حال پخش است. سریالی که آنطور که مدیران تلویزیون انتظار داشتند به هیچ عنوان مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت. با توجه به آمار اعلام شده از سوی مرکز تحقیقات سازمان صدا و […]
سریال آخر خط
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس