بید مجنون بر روی پرده آی فیلم می‌رود

بید مجنون بر روی پرده آی فیلم می‌رود
فیلم سینمایی «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی با بازی پرویز پرستویی و رویا تیموریان , پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه روی آنتن آی‌فیلم میرود .

این اثر در سال ۱۳۸۳ ساخته و در بیست‌وسومین فستیوال فیلم فجر نمایش داده شد و توانست چهار سیمرغ بلورین این فستیوال را از آن خویش نماید .

«بید مجنون» روایتی از لغزش ایمان مردی به اسم یوسف است که بصیرت خویش را در دوران کودکی از کف داد و در دوران میانسالی با انجام یک جراحی بینایی‌اش را به دست آورد . هنرپیشه نقش اولیه داستان که در دوران نابینایی با خدای خویش پیمان بسته بود که در صورتیکه زمان دیدن جهان را بیابد صرفا در خط مش آفریدگار گام برمی‌دارد بعداز وصال به خواسته عهدش را فراموش کرد و رویکرد گناه را در پیش می گیرد ولی با ازدست‌دادن مجدد بینایی‌اش , گشوده نیز ملتمسانه به درگاه حق والا گشوده میگردد و رویه توبه و استغفار را در پیش می گیرد .

پرویز پرستویی , رویا تیموریان , لیلا اوتادی , آفرین عبیسی , محمود بهرازنیا , شراره دولت قریه , ملیکا اسلافی , احمد جواهری و رضا نجات دهنده بازیگران این فیلم بوده‌اند .

«بید مجنون» پنج شنبه شب ساعت ۲۳ روی آنتن میرود . همینطور در ساعت‌های ۷ صبح و ۳ بعد از ظهر روز آدینه تکرار آن پخش خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جمهوری چک اولین سینما ها را در اروپا بازگشایی می نماید

پ اردیبهشت 11 , 1399
جمهوری چک اولین سینما ها را در اروپا بازگشایی می نماید جمهوری تحلیل فعلا برنامه‌های فعلا برای مفتوح کردن درهای سینماها درطول روز بیست‌وپنجم ماه مه ( ۵ خرداد ماه ) یعنی کمتر از یک ماه دیگر گزینش نموده است . دو هفته پیش , دولت این مرز و بوم رویکردی مرحله‌ای برای تسهیل محدودیت‌ها گفت و قرار شد روز هشتم ژوئن ( ۱۹ خرداد ماه ) سینماها گشوده شوند و هر تالار بتواند به ۵۰ نفر خدمت‌رسانی نماید , البته دولت حال برنامه خویش را عوض کرده و نماینده وزارت فرهنگ و تمدن مرزو بوم تایید […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس