ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر کشور های اکو

«سرور بختی» -رئیس موسسه فرهنگی اکو- با حاضر شدن در بنیاد رودکی با «مهدی افضلی» -مدیرعامل بنیاد- دید و بازدید و گفت و گو کرد. برگزاری هفته‌های فرهنگی مشترک ایران و کشورهای عضو اکو با محوریت بنیاد رودکی، برگزاری اجراهای مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترهای کشورهای اکو و برگزاری مسترکلاس های آموزشی موسیقی از آن دسته پیشنهاد هایی بود که در این جلسه مطرح شد و درباره آن ها گفت و گو صورت گرفت.

سرور بختی

در این جلسه، درخصوص همکاری های مشترک دو طرفه گفت و گو هایی صورت گرفت و نظرات طرفین مطرح شد.

«افضلی» -مدیرعامل بنیاد رودکی- در این جلسه با پیش کشیدن موضوع قابلیت‌های خاص این بنیاد مجموعه را به صورت کامل معرفی کرد‌. او همچنین با یادآوری مأموریت و وظایف این بنیاد در نگهداری و وسیع تر کردن دامنه شناخت زبان فارسی، خواستار همکاری مجموعه اکو در تعریف رویدادهای مشترک در این حوزه شد.

در این گفت و گو پیشنهاد تنظیم و امضا کردن تفاهم نامه در گسترش زبان و ادبیات فارسی، بین بنیاد رودکی و آکادمی رودکی در تاجیکستان مطرح شد و مورد استقبال دو طرف جلسه قرار گرفت. مدیرعامل بنیاد رودکی با پیش کشیدن بحث اپراهای عروسکی به کارگردانی بهروز غریب‌پور، آمادگی این بنیاد را برای برگزار کردن تورهای اجرای این اپراها در کشورهای اکو اعلام کرد و نشان داد.

بنیاد رودکی همچنین برای مشارکت و پذیرایی از جشنی بین‌المللی در هفته وحدت و تولد حضرت محمد (ص) اعلام آمادگی کرد. «بختی» -رئیس موسسه فرهنگی اکو- نیز در این جلسه بر اهمیت داشتن زبان فارسی تاکید کرد، سپس از پاس نگه داشتن و حفظ این زبان به عنوان اولویت‌های فرهنگی حوزه اکو یاد کرد و برای برگزاری رویدادهای مشترک در این باره آمادگی خود را اعلام کرد.

او امیدواری خود را نشان داد تا اکو و بنیاد رودکی توانایی این را دشته باشند که قدم های با تاثیر زیاد و با ارزشی در حوزه موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی با تاکید بر مشترکات فرهنگی و اسطوره‌های ادبی مشترک بردارند.

در انتهای این جلسه تاریخی تنظیم شد، تا بنیاد رودکی و موسسه فرهنگی اکو تفاهم نامه همکاری با یکدیگر امضا کنند.‌

بعد از مذاکرات صورت گرفته، رئیس موسسه فرهنگی اکو و هیات همراه داشته از مجموعه بنیاد رودکی دید و بازدیدی کردند.

آنچه خواندید چکیده ای بود از پیشنهاد اجراهای مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکسترهای کشورهای اکو که در جلسه ای مطرح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سریال Peaky Blinders | هشت حقیقیت جالب

ش تیر 28 , 1399
این مطلب درخصوص 8 حقیقت خیلی شنیدنی راجع به سریال Peaky Blinders می باشد. سریال Peaky Blinders برای نخستین بار در سال 2013 شروع شد. بی تردید می توان گفت از همان قسمت اول موفق شد طرفداران خیلی زیادی به دست بیاورد. این سریال یک نمونه خیلی ملموس از ارجح […]
عکس یکی از قسمت های سریال Peaky Blinders
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس