حقایق جالب فیلم بنجامین باتن اثر دیوید فینچر

امروز بعد از مدت ها به سراغ یکی از موفق ترین فیلم های هالیوود و دیوید فینچر رفته ایم. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از حقایق جالب فیلم بنجامین باتن را برای شما بازگو کنیم. با Filmvamusic همراه باشید.

برد پیت

حقایق جالب فیلم بنجامین باتن

مراحل اولیه ساخت

در فهرست حقایق جالب فیلم بنجامین باتن ابتدا کمی برگردیم به روز های اول تولید فیلم. مسلما یکی از جالب توجه ترین پروسه هایی که هر سریال یا فیلمی تجربه می کند روند پیش تولید آن است. بسیاری از مخاطبان فیلم ها و سریال ها این مراحل را نادیده می گیرند و یا برایشان مهم نیست. اما نکته ای که در اینجا سبب می شود این مورد جذاب به نظر برسد مرور پروسه تولید است. زمانی که به بررسی مراحل پیش تولید و سختی های آن می پردازید تازه متوجه کیفیت کار نهایی می شوید. جالب است بدانید بنجامین باتن برای نخستین بار در سال 1994 کلید خورد و در آن زمان تیم متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده بود. در آن زمان قرار بود ران هاوارد کارگردان فیلم و جان تراولتا شخصیت اصلی باشد.

گریم شگفت‌انگیز بازیگران سریال

شماره بعدی لیست حقایق جالب فیلم بنجامین باتن یکی از جذاب ترین نکاتی است حتی حین تماشای فیلم ممکن است متوجه آن شده باشید. البته منظور از ممکن بودن دقت و توجه است. گریم این فیلم جذاب یکی از تاثیر گذار ترین گریم هایی است که سینما به خود دیده است. زمانی که بنجامین باتن در دست تولید بود تکنولوژی های سینما به حدی پیشرفت کرده بود که بتوان تغییر چهره های برد پیت را به تصویر کشید. اما دیوید فینچر تصمیم گرفت همه چیز را به صورت طبیعی پیش ببرد و از جلوه های ویژه استفاده نکند. به راستی که کمپانی و دیگر اعای تیم پاسخ این اعتماد خود را دیدند.

بازیگران اصلی فیلم

بسیاری پس از تماشای فیلم بنجامین باتن موفقیت های آن و کیفیت بالای آن را به هر چیزی که مد نظرشان بود ربط می دادند. برخی معتقد بودند قصه ای روایت شد قصه بی نظیر و تکی بود و بعضی کارگردان را تایش می کردند. اما یکی از مواردی که واقعا حق دارد در لیست حقایق جالب فیلم بنجامین باتن قرار بگیرد تیم قوی بازیگری آن است. بازیگرانی که هر یک توانایی های خود را ثابت کرده بودند و وزنه ای محسوب می شدند. برد پیت بازیگر اصلی فیلم دیوید فینچر پیش از این در باشگاه مشت زنی و فیلم بسیار موفق هفت با کارگردان کار همکاری داشته و کیت بلانشیت نیز برنده جایزه اسکار بود. در این بین اسامی مثل ماهرشالا علی و تیلدا سوئینتن نیز به چشم می خورد.

اشاره‌هایی به برعکس بودن خط زمانی

مهم ترین نکته ای که هنگام توجه به خط داستانی فیلم نظر هر مخاطبی را جلب می کند روند زندگی بنجامین باتن با بازی برد پیت است. فردی که به هنگام تولد به جای نوزاد پیرمردی بیش نبود و در طی زمان بلعکس همه جوان تر می شد. قسمت هایی از فیلم کاملا خط بر عکس زمانی را به تصویر می کشد.

متفرقه: حقایق جالب فیلم بنجامین باتن

نام قایق تفریحی بنجامین باتن (Benjamin Button) در فیلم «Button Up» بود که به‌معنای صحبت نکردن یا نگه‌داشتن راز کسی نزد خودمان است.
دیوید فینچر در ابتدا درجه سنی PG-13 را برای این فیلم در نظر گرفته بود.
بودجه ساخت این فیلم ۱۶۰ میلیون دلار اعلام شده است که درنهایت موفق شد به میزان فروش ۳۳۵ میلیون دلار دست پیدا کند.
شخصیت دِیزی در سال ۱۹۲۴ متولد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سریال دل و حواشی آن اینبار از زبان بابک کایدان

پ مهر 10 , 1399
حواشی سریال دل تمامی ندارد. اینبار نیز نویسنده سریال شبکه خانگی دل بابک کایدان لب به سخن گشود. چند سالی است که بازار شبکه خانگی گرم است و سریال های بسیاری به این بازار ورود کرده اند. در این بین هر یک حواشی بسیاری را تجربه کرده اند که در […]
سریال دل
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس