سریال Peaky Blinders | هشت حقیقیت جالب

این مطلب درخصوص 8 حقیقت خیلی شنیدنی راجع به سریال Peaky Blinders می باشد. سریال Peaky Blinders برای نخستین بار در سال 2013 شروع شد. بی تردید می توان گفت از همان قسمت اول موفق شد طرفداران خیلی زیادی به دست بیاورد. این سریال یک نمونه خیلی ملموس از ارجح دانستن کیفیت بر کمیت است. همانگونه که می دانید هر فصل 8 قسمت دارد. فصل تازه با فاصله دو سال بعد از فصل قبلی شروع می شود. بی تردید همین عاملی بوده است تا این سریال به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند.

 

بروزرسانی شده در تاریخ 1399/8/18

عکس پوستر سریال Peaky Blinders

8 حقیقت در مورد سریال Peaky Blinders

 

1- داستان Peaky Blinders را پدر استیون نایت برای او تعریف کرده است

استیون نایت (Steven Knight)، نویسنده شناخته شده موفق و مورد تحسین واقع شده سریال Peaky Blinders ادعاهایی کرده است. او ادعا می کند خانواده او عضوی از گروه اصلی Peaky Blinders (در واقعیت) بوده اند. او همچنین می گوید بیشتر اتفاقات و داستان هایی که در سریال رخ داده و در جریان است را پدرش برای او بازگو کرده است. البته گروه Peaky Blinders در دنیای واقعی تا این اندازه مشهور و قدرتمند نبودند و این نویسنده در بیشتر قسمت های سریال، اغراق بیش از اندازه کرده است.

2- بیلی کیمبر و داربی سابینی در دنیای نیز گنگستر بوده اند

به احتمال زیاد یکی از سوالاتی که بعد از دیدن سریال برای شما به وجود آمده، در رابطه با شخصیت های آن است. این که آیا در واقعیت آن ها وجود داشتند یا خیر؟ جواب بله است.  بسیاری از شخصیت ها، مانند بیلی کیمبر (Billy Kimber) و داربی سابینی (Darby Sabini) از گنگسترهای معروف و قدرتمند در زمان خود بوده اند. از قضا در سریال هم آنها را قدرتمند نشان داده اند.
جالب است این نکته را بدانید در واقعیت بیلی کیمبر در سن 63 سالگی و آسایشگاه سالمندان جان باخته است!

3- هلن مک کروی لحجه بیرمنگامی را از روی موزیک های اوزی آزبورن تمرین کرده است

هلن مک کروی، بازیگر نقش پالی، لحجه بیرمنگامی را به وسیله گوش دادن به آهنگ های آزی آزبورن، خواننده بریتانیایی و اهل بیرمنگام یاد گرفته است. هلن مک کروی می گوید زمانی که پروژه سریال پیکی بلایندرز را قبول کرده است، چیزی در حدود 6 ماه هر روز ساعاتی را به گوش دادن آهنگ های اوزی آزبورن و رادیوی بیرمنگام اختصاص می داده است. خوشبختانه این تمرین و تلاش ها برای او نتیجه بخش بوده است.

4- جان شلبی و مایکل گری در خارج از سریال Peaky Blinders با یکدگیر برادر هستند!

ممکن است برایتان این موضوع جالب باشد تا بدانید که جو کول (بازیگر نقش جان شلبی) و فین کول (بازیگر نقش مایکل گری) در زندگی واقعی با یکدیگر برادر هستند؛ لازم به ذکر است این نخستین بار نیست که این دو در کنار هم نقش آفرینی می کنند و در فیلم سینمایی آفندر (Offender)، محصول سال 2012 همچنین در کنار یکدیگر بازی کردند.

5- کلین مورفی از فصل اول سریال Peaky Blinders به ناچار مقدار زیادی سیگار کشیده است

سیگار کشیدن کلین مورفی (بازیگر نقش توماس شلبی) در سکانس های گوناگون سریال یکی از موضوعاتی که در سریال Peaky Blinders همیشه ثابت است.  تقریبا می توان گفت در کلیه سکانس ها یا درحال مشروب خوردن است و یا درحال استعمال سیگار!

جدا از همه اینها، طبق تحقیقات انجام شده به دست هواداران، او از نخستین قسمت فصل اول در حدود 3000 نخ سیگار کشیده است! جالب است این نکته را بدانید سیگارهایی که او می کشد واقعی نمی باشند. آن ها از طریق گیاه های طبیعی درست شده اند و دارای عطر معطری می باشند.

 

 

6- آتش ها و انفجارهای دو فصل اول سریال Peaky Blinders کاملا واقعی و بدون افکت هستند!

متاسفانه یا خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی جلوه های بصری، دیگر کمتر پیش می آید بازیگران مجبور به بازی در شرایط سخت و واقعی باشند. اما آتش ها و انفجارهایی که در دو فصل اول سریال Peaky Blinders اتفاق می افتاد، تمام و کمال واقعی بودند. به ویژه قسمت اول. لازم به ذکر است بعد از گذشت دو فصل از این سریال، رفته رفته استفاده از جلوه های ویژه نیز بیشتر شد و کمتر از آتش بازی های واقعی استفاده می کنند.

7- استیون نایت می داند چگونه می خواهد سریال را به پایان برساند

استیون نایت در طول یک مصاحبه ای در خصوص چگونگی پایان بندی سریال (منظور سکانس پایانی است) توضیحاتی داد. او می گوید: سکانس پایانی قسمت آخر سریال Peaky Blinders با به صدا درآمدن آژیر جنگ جهانی دوم تمام می شود. این به آن معناست که زمانی که جنگ جهانی دوم شروع شود، این سریال نیز به نقطه پایان خود می رسد.

8- گروه پیکی بلایندرز در سریال Peaky Blinders واقعی بوده اند

همانگونه که در ابتدای مطلب ذکر شد، گروه پیکی بلایندرز در واقعیت نیز وجود داشته است. اما نه به قدرتمندی که در سریال Peaky Blinders نشان داده می شود. بلکه آنها یک گروه گنگستری پرنفوذ در بعضی از محلات و روستاهای اطراف شهر بیرمنگام بوده اند. زمان منحل شدن این گروه نیز خیلی سریع تر از این حرف ها فرا رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برنامه استعدادیابی عصر جدید | از کرونا تا توبیخ

ی تیر 29 , 1399
داور های برنامه استعدادیابی عصر جدید که هشتگ اعدام نکنید که ترند این هفته بود را در صفحه مجازی خود منتشر کرده بودند، از سمت شبکه سه صدا و سیما تذکراتی گرفتند و پست های مربوط به این موضوع را از صفحه خود پاک کردند. ترند اعدام نکنید سومین قسمت از فصل […]
برنامه استعدادیابی عصر جدید
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس