خانه سینما بین اعضا تبعیض قائل نمی‌شود

آرش برومند صدابردار سینما در گفتگویی با اشاره به سیاست‌گذاری‌های اشتباه منزل سینما در تخصیص بعضی از تجهیزات مالی و حمایتی به اشخاص مختص بیان کرد : اعتراض به تلاش منزل سینما که مدتی است از طرف سینماگران ابراز می‌گردد , مشاجره یک میلیون و یا این که ۲ میلیون تومان نیست , بلکه مشاجره حساس تبعیضی است که منزل سینما میان اعضای خویش اعمال می نماید , یک کدام از نمونه‌های این تبعیض بر می گردد به سال ۱۳۹۸ که وزارت پند وامی را تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان برای صدابرداران تخصیص بخشید ولی این وام معین نیست که به چه اشخاصی داده شده و وقتی که که‌این سوال پرسیده میگردد که‌این وام چرا به ما داده نشد , می گویند شما در حق تقدم نبودید .

او گفت : این را میدانم که‌این وام به افرادی بیان شده که به حیث سوابق کاری در حین سال به نسبت دیگرافراد پایین‌تر بوده‌اند ولی این تبعیض در مساله دیگر از جمله اخذ سبد مال , عیدی هم به عینه چشم می‌گردد . معتقدم که تیمی در منزل سینما درست شده که وزارت ارشادوراهنمایی وام , عیدی و یا این که سبد جنس را در اختیار این گروه قرار میدهد که متاسفانه این گروه به صحت این منابع را تقسیم نمی کند , درین در بین هم یکسری خودی , چندین غیرخودی و چندین هم نخودی می باشند که بر پایه ی این که در کدام قسمت‌بندی قرار میگیرد , این سرویس ها به آن ها اختصاص داده می‌گردد .

صدابردار فیلم «گزارش یک جشن» تاکید کرد : مدتی است که منزل سینما از اعضای خویش مراد است تا در یک وب سایت نام نویسی کرده و کلیه داده ها فردی هنرمند را میخواهند که‌این فرمان از دید اینجانب اظهارنامه مالیاتی است که مبتنی بر جواب به پرسش‌های مختص برای پرداخت کردن یا این که نکردن مالیات تصمیم گرفته می گردد .

برومند اظهار‌کرد : منزل سینما چه ارگان مدنی , رسمی و یا این که امنیتی‌ای است که به خویش اذن می دهد از اعضای خویش بپرسد متأهل می‌باشید یا این که خیر , مستأجر می باشید یا این که خیر و یا این که وسیله نقلیه دارید یا این که خیر , میزان حقوق در زمان سال چقدر بوده است؟ این سوال‌ها به منزل سینما مربوط نیست و ما این سوال‌ها را به انجمن خودمان نیز توضیح نمی‌دهیم چه رسد به منزل سینما .

او تاکید کرد : متاسفانه مساله و مشکلات بخش اعظمی در منزل سینما برای ارائه سرویس ها به اعضای خویش موجود است , که از آن پاراگراف مسائل بیمه بیکاری است , آن وقت در چنین موقعیت مشقت منزل سینما برای ارائه بعضا از سرویس ها در میان اعضای خویش تبعیض قائل میگردد .

صدابردار فیلم «کفش‌هایم کو؟» اظهار کرد : یکی دیگر از مشکلاتی که در منزل سینما موجود هست این است که برای فعالیت کردن اشخاص , چند تیم‌ها تشکیل‌شده که مبنی بر آن خودشان می روند سرکار , در کنار آن هم میباشند اشخاصی که از حقوق و دستمزد هنرمند درصد می گیرند که هنرمند را به پروژه سینمایی و یا این که تلویزیونی معرفی نمایند . این رفتارها منجر اتفاقاتی می‌گردد که نمی‌تواند به نفع منزل سینما و یا این که اعضای آن باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گله یک سینمادار در مورد وام های 10 ملیونی

د خرداد 5 , 1399
شهرام مهرآسا که رئیس سینما کیهان ۴۵ ساله شهرستان سلام و عضو هیات مدیره انجمن سینماداران مرز و بوم هم است , در‌پی بلامانع اعلام شدن عمل سینماها در شهرهای سپید در گفت‌وگویی اعلام کرد : از هنگامی هنگامی که کرونا در میهن شیوع گرفت سینماها تعطیل شد و با اعتنا به وضعیتی که داریم به لحاظ می رسد مردمان جرئت رفتن به سینما را ندارند البته می بایست سینماها گشوده شوند تا وضعیت کم‌کم‌ برای حضور آنان آماده شود . وی با اشاره مشکلات مالی اتفاق افتاده برای سینماداران خاطر نشان کرد : حدود چهار ماه […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس