دعوای دو خواننده بر سر اهنگی که متعلق به هیچکدام نیست

دعوای دو خواننده بر سر اهنگی که متعلق به هیچکدام نیست
رضا بهرام در هفته‌های پیشین ویدیویی در برگه شخصی‌اش منتشر کرده که او‌را در هم اکنون ضبطِ تازه‌ترین آهنگش نشان میدهد . البته ملودیِ این آهنگ خیلی آشناست و از به عبارتی ابتدا به لحاظ می سید که‌این آهنگ تازه از آقای بهرام برایش دردسرساز شود .

در عکس العمل به‌این آهنگِ رضا بهرام , زانیار خسروی ویدیویی در کاغذ شخصی‌اش منتشر کرد و پرده از سرقتی موسیقایی برداشت . زانیار خسروی در‌این کلیپ اینچنین میگوید : «دو تا از ملودی‌هایِ دو آهنگِ متفاوت «ایهام» برداشته شده و یک آهنگ شده و صرفا شعرش تغییر کرده شده‌است . اولاً که ملودی نیز مانند شعر , مانند فیلم نامه یا این که هر اثر هنری دیگری مالک دارااست ; یعنی در صورتیکه شما این اثر را به صورت فیزیکی و نظیر یک گوشی یا این که یک جام نمیبینید , این‌جور نیست که در اطراف دور از هم باشد و هر کسی بخواهد , همین‌جور از آن استعمال نماید . »

یعنی خسروی میگوید که رضا بهرام ملودیِ عمل جدیدش را از آهنگی که پیش‌تر «ایهام» خوانده , کُپی نموده است . زانیار خسروی تعدادی ماه پیش آهنگی با تیتر «سلطان قلبم» منتشر کرده که در آن خودش و خواننده‌ای با اسم «ایهام» نغمه می خوانند . اسم این آهنگ «سلطان قلبم» است .

زانیار خسروی در ویدیویی که منتشر کرده , گفته است که با تهیه و تنظیم کننده‌ی رضا بهرام سخن کرده تا اثر جدیدِ این خواننده را منتشر نکند , به دلیل آن که ملودی‌اش وابسته به وی ( خسروی ) است . البته بیان کننده تنظیم کننده‌ی رضا بهرام این داستان را پذیرش نکرده و همین روایت باعث شده‌است که زانیار خسروی دست به افشاگری بزند .

در این‌که رضا بهرام در آهنگ جدیدش از ملودی‌ای استعمال کرده که قبلاً در اثرها دیگری شنیده شده , شکی نیست . ولی جذاب اینجاست که پیش از اثرِ زانیار خسروی و «ایهام» نیز , این ملودی در جاهای دیگری شنیده شده‌است .

مثلاً خواننده‌ای به نام شارومین آهنگی دارااست که همین ملودی در آن به عمل گرفته شده و پیش‌تر از آهنگِ زانیار خسروی و رضا بهرام نشر داده شده شده‌است . جالب‌تر آنکه اثرها دیگری نیز می باشد که براساس همین ملودی ساخته و پخش شده شده‌است و بیان کننده این ملودی تعدادی توشه در قطعه‌های متفاوت مورد به کار گیری قرار گرفته است .

اکنون بایستی از رضا بهرام و زانیار خسروی پرسید که چرا بر سرِ ملودی که مشخص نیست وابسته به چه کسی است وارد مبارزه شده‌اند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

محسن لرستانی تیر ماه محاکمه می شود

چ اردیبهشت 24 , 1399
محسن لرستانی تیر ماه محاکمه می شود اسفند سال ۹۷ برای نخستین بار خبر دستگیری محسن لرستانی خواننده مطرح میهن خبرساز شد و پیرو آن پرونده او به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به سر گروهی قاضی مقیسه ارجاع شد . خرابی فی الارض اتهامی بود که مبتنی بر کیفرخواست در مقابل لرستانی صادر شد و به امر قاضی وی دستگیر موقت شد و به زندان رفت . اولی گردهمایی دادگاه محسن لرستانی در مورخ پانزدهم مهرماه سال قبل در […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس