فیلم های کمتر دیده شده از آلپاچینو

آل پاچینو سال قبل در دو فیلم سینمایی نامزد اسکار «روز و روزگاری در هالیوود» و «مرد ایرلندی» نقش آفرینی کرد و توانست نامزد بخش هنرپیشه تکمیل کننده مرد این جوایز هم بشود . اگر چه نقش وی در فیلم «روز و روزگاری در هالیوود» تارانتینو کوتاه بود , البته قابل تحسین بود .

آل پاچینو با درخشیدن در اثرها تلویزیونی مانند فیلم سینمایی «پترنو» و همینطور سریال «شکارچیان» نشان داده هنوز نیز در هر مسئله و عرصه‌ای از سینما گرفته تا تلویزیون و بازی زنده می تواند برنده و تاثیرگذار باشد . ولی فیلم‌های ناامید کننده نیز نظیر هر هنرپیشه دیگری موجود است , ولی نقش آفرینی‌های براق وی در پدرخوانده , بعدازظهر سگی , سرپیکو و صورت زخمی در رزومه وی سبب ساز می‌گردد به طور کامل کم فیلم‌های نامطلوب او‌را فراموش کنیم .

تحقیر «Humbling»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

آل پاچینو در‌این فیلم سینمایی جدا همبازی گرتا گرویگ است که ولی همیاری خیر را رقم می‌زند . ولی مطمئنا این فیلم سینمایی برای تمامی دیدنی نخواهد بود و این قضیه از میزان فروش فیلم معین است . این فیلم سینمایی در فستیوال فیلم ونیز و تورنتو هم نمایش داده شد . این فیلم قصه هنرمندی به اسم سیمون اکسلر است که در شصت سالگی خود باوری خویش را از دست داده است . وی درین فیلم استادانه نیست , البته به میزان کافی بازی وی هیجان آور است .

دو بیت «Tow Bites»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

جیمز فولی سوابق کارگردانی فیلم‌های معروف متعددی را بر عهده داشته است . «دوبیت» دومی همیاری وی با آل پاچینو به حساب می آید که اما در مقایسه با فیلم پیشین آن‌ها یعنی «گلن گری گلن راس» تراز ذیل تری دارااست , البته با این وجود این فیلم لایق اعتنا بیشتری بود . پاچینو در‌این فیلم سینمایی نقش تکمیل کننده را بازی میکند , ولی با این وجود همه دقت را به خویش جلب میکند . این یک تجربه منحصر برای آل پاچینو بود تا نشان دهد در حین کوتاه نیز چه کار‌هایی از وی بر می آید .

فرانکی و جانی «Frankie and Johnny»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

ترنس مک نالی , مولف این فیلم سینمایی است که این سال به دلیل ابتلا پیداکردن به کووید ۱۹ جان خویش را از کف داد . آل پاچینو در‌این فیلم نقش مردی را بازی مینماید که از زندان آزاد شده و اکنون در یک رستوران عمل میکند . میشل فایفر هنرپیشه دیگر این فیلم است که هر دوی آنان را با نقشی گوناگون در فیلم «صورت زخمی» چشم بودیم .

قهوه چینی «Chinese Coffee»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

این فیلم سینمایی مبتنی بر یک نمایش بازی زنده است که در سال ۱۹۹۲ اجرا شده بود . آل پاچینو هنرپیشه این نمایش زنده بود و در سال ۲۰۰۰ خودش تصمیم گرفت که نمایش را در فرمت سینمایی کارگردانی نماید . این فیلم سینمایی عامه پسند نیست , ولی مملو‌از نقل قول‌های باارزش و نگاه به عقبی به ادبیات کلاسیک است .

تو جک را نمی‌شناسی «You Don ’ t know jack»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

همانگونه که گفتیم آل پاچینو در فیلم‌های تلویزیونی نیز پیروز بوده و این فیلم یک مورد از آنهاست که جوایز متعددی را نیز تصاحب نموده است . با این وجود ممکن است هنوز اسم این فیلم برای بعضی‌ها غریبه باشد . پاچینو برای این نقش نامزد جایزه انجمن بازیگری گلدن گلوب شد , نقشی که ممکن است یکی‌از پیچیده‌ترین نقش‌های وی در سینما باشد . روایت فیلم برگرفته از معاش جک کورکیان است که در ده سال ۹۰ در ایالات متحده به جرم یاری به قتل نفس محاکمه شد .

تاجر ونیزی «The Merchant of Venice»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

یک فیلم حداقل گرفته شده اقتباسی از رمان‌های شکسپیر فیلم «تاجر ونیزی» است که به دلیل محتوای حساسش به یهود ستیزی تبهکار شد و مورد غفلت قرار گرفت . این فیلم روایت شخصی را ماجرا می‌نماید که به هزار سکه نیاز پیدا می نماید و برای تامین آن پیش یک نزول خوار یهودی میرود . ولی این یهودی در صورت بازپرداخت نشدن این پول شرط عجیبی را میگذارد .

مترسک «Scarecrow»

فیلم‌های کمتر چشم شده از آل پاچینو

حضور جین هکمن و آل پاچینو دو مورد از بزرگتری بازیگران مورخ سینما ممکن است به مقدار کافی عامل قانع کننده‌ای برای دیدن فیلم «مترسک» باشد . این فیلم یکی بهترین‌ها در دسته و ژانر خودش است . بازی آل پاچینو درین فیلم که نخل طلای کن را اخذ کرده قابل تحسین است هر چند هیچ زمان در کنار بازی‌های وی در فیلم‌های «پدر خوانده» , «سرپیکو» و «بعد از ظهر سگی» از آن یاد نمیشود .

قصه فیلم از این قرار است که 3dsmax ( جین همکن ) نو از زندان آزاد شده‌است و به‌دنبال شریکی برای فعالیت می گردد . در منش رجوع و برگشت از زندان به فرانسیسکولیون ( آل پاچینو ) بر می خورد . تریدی مکس , فرانسیس را به شراکت در انجام شغلی دعوت مینماید و فرانسیس نیز پذیرش می‌نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مستندی درمورد ابراهیم حاتمی کیا اماده پخش می شود

ج خرداد 2 , 1399
این ایام روند آخرین پایه گذاری کردن مستندی در رابطه معاش ابراهیم حاتمی‌کیا را انجام می دهیم و هدفمان نمایش آن در فستیوال فیلم فجر است . در‌این فیلم بیشتر به معاش اجتماعی و کمتر به معاش حرفه‌ای و سینمایی حاتمی‌کیا میپردازیم . این برنامه مستند حدود هشتاد دقیقه است . وی خاطر نشان نمود : پژوهش و کارگردانی این اثر که غیروابسته ساخت شده , بر عهده خودم است . تهیه‌کنندگی آن نیز بر عهده خودم و رضا علم پژوه است . هنوز اسم قطعی برای این فیلم مستند تعیین نکرده ایم و به نظرم مخاطب با با پرتره‌ای متعدد از […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس