مت دیمون :سیگار را با هیپنوتیزم ترک کرده ام

مت دیمون , سیگار را با هیپنوتیزم ترک کرده ام
مت دیمون با اسم بدون نقص مت پیج دیمون , هنرپیشه و کارگردان آمریکایی در ۸ اکتبر ۱۹۷۰ در کمبریج , ماساچوست ایالات متحده دیده به جهان گشود .

پدرش کنت تلفر دیمون دلال سهام و مادرش نانسی کارلسون پیج مدرس مکتب میباشند . هنگامی که وی دو ساله بود , بابا و مادرش از نیز جدا شدند و مت در کنار مامان و برادرش پروش یافت . مامان مت دیمون پروفسور دانش گاه لزلی بود و به همین خاطر سعی کرد تا مت به کالج وارد شود که فیض بخشید و وی توانست در دانش کده هاروارد به علم آموزی سرگرم شود . ولی وی بعداز مدتی علم آموزی را رها می کند و رشته بازیگری را پیش میگیرد . وی هیچ گاه نتوانست از دانش کده فارغ التحصیل شود .

حادثه ویژه‌ای که برای دیمون زمین‌خورد , شناخت با بن افلک در دوران جوانی بود . مت دیمون دوران مکتب را در شهر کمبریج سپری کرد و از به عبارتی دوران مکتب در کنار دوست و همکلاسی خویش بن افلک به بازی در تئاتر‌های علم آموزی روی آورد .

مت دیمون از سال ۱۹۸۸ به بازی در سینما روی آورد و نقش‌های کوتاهی در بعضی فیلم‌ها ایفا کرد , ولی با بازی در فیلم «شجاعت پایین آتش» در سال ۱۹۹۶ به بازیگری حرفه‌ای در دنیای هالیوود روی آورد .

از فیلم‌های دارای اسم و رسم وی می‌توان به ویل هانتینگ عالی در کنار رابین ویلیامز , دلال بیمه , نجات سرباز رایان در کنار تام هنکس , راندرز در کنار ادوارد نورتون , جزم اندیشی در کنار بن افلک , آقای ریپلی با استعداد , کلیه اسب‌های قشنگ در کنار پنه لوپه کروز و افسانه بگر ونس در کنار ویل اسمیت و شارلیز ترون و همینطور فیلم علمی تخیلی «مریخی» اشاره نمود . با این که دیمون بیشتر یک هنرپیشه شناخته میشود تا یک تالیف کننده , ولی وی توانست برای نویسندگی فیلم سینمایی «ویل هانتینگ خوب» جایزه شایسته ترین نمایشنامه اسکار را به همراه دوست و همکار خویش , بن افلک , اخذ نماید . وی دو توشه دیگر درین جوایز نامزد شد که هر دو را به جک نیکلسون و لئوناردو دی کاپریو واگذار کرد .

یازده , دوازده و سیزده یار اوشن در کنار موفقیت پیت و جورج کلونی , نام و نشان , برتری و جیسون بورن , جری در کنار کیسی افلک , سیریانا در کنار جورج کلونی , برادران گریم در کنار هیث لجر , چوپان عالی در کنار آنجلینا جولی , رفتگان در کنار لئوناردو دی کاپریو و برند والبرگ و باخت ناپذیر در کنار مورگان فریمن و مریخی از سایر فیلم‌های غالب وی می باشند .

نکته جالبی در باب نقش کوتاه او در فیلم سینمایی «نجات سرباز رایان» موجود هست . گفته می گردد تام هنکس تمایلی چهت نیل نقش سرباز رایان درین فیلم به مت دیمون نداشت به این دلیل که وی بیش تر از مقدار لاغر بود .

نکات جذاب متعددی در امر مت دیمون موجود هست . او یکی اشخاصی است که از روش هیپنوتیزم سیگار را ترک کرده . دیمون بازی در فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی» در نقش دو رخ را رد نموده است . وی از حامیان موسسه‌های خیریه در حوزه‌های متفاوتی از جمله رویا رویی با فقر و گرسنگی در آفریقا و فراهم نمودن آب‌آشامیدنی تندرست برای مردمان نیازمند دنیا است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ی فروردین 10 , 1399
برگزیدگان فیلم های اکشن جهان بدون شک وتردید سکانس‌های تعقیب و فرارو گریز ماشینی یک کدام از شاخصه خای با اهمیت فیلم‌های سینمایی در ژانر اکشن است . خلاف عبارتش که صرفا گفته می شود تعقیب و فراروگریز اتومبیل , صرفا یک اتومبیل سرگرم این مسئله نیست و چند ماشین در تعقیب یک دیگر می‌باشند . این سکانس‌ها مدام دارای هیجان و استرس زا میباشند و به همین خاطر , هسته بعضی فیلم‌های اکشن مانند «سریع و خشن» تماما روی این مورد تمرکز داراست . هر چه جلوه‌های ویژه و بدلکار‌ها خوب تر شود , تعقیب و فرارو گریز در فیلم‌ها هم رو به بهبودی خواهد رفت . در پی شایسته ترین تعقیب و […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس