مریم بحر العلومی : «شهربانو» یک اجتماعی مادرانه ست

مریم بحر العلومی : «شهربانو» یک اجتماعی مادرانه ست
این کارگردان در رابطه آخری حالت «شهربانو» خاطرنشان کرد : متاسفانه شیوع کرونا پروسه فنی فیلم را در گیر وقفه کرد . ما تدوین کردن را به سطح پایانی رساندیم ولی تصمیم گرفتیم دو ماهی را دست نگه داریم , به این دلیل که تن درستی همکاران‌ در حق تقدم بود . با اعتنا به بهبود نسبی حال و روز , پیرو صداگذاری , آهنگسازی و انجام کارها فنی را پیش رو خوا‌هیم داشت . در‌صورتی‌که در «پاسیو» زنانگی مطرح بود , این فیلم مادرانگی را به بحران میکشد و همین مسئله جسورانه , هر سرمایه‌گذار یا این که اسپانسر را در گیر شک وتردید و در واقع نوعی احتیاط میکرد که در غایت , بنیاد سینمایی فارابی این جسارت را داشت تا کنار فیلم و ما بایستد .

وی اظهار‌کرد : از‌آن‌جا‌که فیلم اولم «پاسیو» را به شکلی به طور کامل فردی و در قوانینی آهسته ساختم , تصور میکردم با اتفاقاتی نیز که برای آن فیس بخشید ( از جمله کسب سیمرغ در فستیوال جهانی فیلم فجر ) راحت‌تر بتوانم دارایی ساخت فیلم دوم را مهیا کنم , ولی این فعالیت آنچنان کمبود و نشد . خوشبختانه درصد عمده‌ای از همیاران پشت دوربینم در «شهربانو» با «پاسیو» مشترک بودند و اصطلاحا با یک گروه تمرین‌شده در عرصه بودم که حوصله را در مسیر طاقت فرسا وصال به انگیزه , برایم آسان می‌نمود .

بحرالعلومی در رابطه چگونگی به آخر و عاقبت وصال فیلم اظهار داشت : از فصل‌پاییز 1397 با فیلمنامه‌نویس روی نوشته عمل کردیم و از فصل تابستان 1398 به رخداد «پگاه احمدی» تهیه‌کننده , پیگیر جذب سرمایه و فراهم نمودن موقعیت تولیدی شدیم .

شرکت کردن بنیاد سینمایی فارابی را به گونه ای گره‌گشایی در فرآیند تأمین مالی «شهربانو» میدانم که تحت عنوان کارگردان , سرمایه‌گذار و اجرا کننده طرح فیلم , بابتش از مسئولان بنیاد سینمایی فارابی فراوان ممنونم .

وی اظهار‌کرد : «شهربانو» با هنر و ملازمت تک‌تک دوستانم به مقصد رسید . به‌ویژه «فرشته صدرعرفایی» که جدا از توان بالای بازیگری به زعم اینجانب , از دید خلق و خوی و تعهد حرفه‌ای نیز یک الگوی بدون نقص برای همسایه سینما است و با وجود حجم بالای حضور از پیش ساخت تا پایان فعالیت , چه بسا یک نشست نیز استراحت نداشت ولی لبریز انرژی و بردبار پای عمل بود .

بر پایه ی این خبر , روایت فیلم سینمایی «شهربانو» به خودکار «پژمان تیمورتاش» با مضمونی اجتماعی و بر پایه ی چالشی در یک خانواده قصه می‌گردد .

فرشته صدرعرفایی , بهناز جعفری , گلاره عباسی , سامان صفاری , محمد ولی‌زادگان , علی کیان موروثی و بهرنگ علوی , با حضور یوسف تیموری بازیگران «شهربانو» می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تهیه کنندگان ددپول به پرداخت جریمه متهم شدند

ی اردیبهشت 21 , 1399
تهیه کنندگان ددپول به پرداخت جریمه متهم شدند اتفاقی که در ماه آگوست سال 2017 در ونکوور کانادا هنگام فیلمبردای برای یک بدلکار چهره اعطا کرد سبب شد تا تهیه‌کنندگان فیلم تقصیر کار شناخته بشنود . عدم رعایت مساله ایمنی برای «جوی هریس» بدلکار زن سیاه‌پوست این فیلم سبب شد که اکنون تهیه‌کنندگان این فیلم در حدود 300 هزار دلار جریمه شوند . این هنرپیشه هنگام موتورسواری درین شهر سوای کلاه ایمنی بود . وی هنگام رانندگی از […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس