معرفی فیلم انگل

معرفی فیلم انگل
فیلم سینمایی Parasite ( به پارسی : انگل ) فیلمی سینمایی در ژانر کمدی سیاه و محصولی از مرز و بوم کره جنوبی است . این فیلم به کارگردانی بونگ جون هو است و سال قبلی نمایش شد .

این فیلم در بخش با اهمیت فستیوال کن ۲۰۱۹ حضور داشت و موفق نخل طلای فستیوال شد . انگل برای نخستین‌بار , نامزد جایزه شایسته ترین کارگردانی , شایسته ترین فیلم‌نامه , شایسته ترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان در هفتاد و هفتمی مراسم گلدن گلوب در سال ۲۰۲۰ شد و توانست جایزه شایسته ترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را از آن خویش نماید .

این فیلم همینطور نامزد اخذ شش جایزه در آکادمی اسکار بود که از فی مابین آنها چیره جوایز شایسته ترین نمایشنامه , شایسته ترین فیلم , شایسته ترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان و شایسته ترین کارگردان شد . انگل اولیه فیلم غیر انگلیسی‌زبان است که چیره جایزه شایسته ترین فیلم آکادمی اسکار شد .

این فیلم سینمایی در زمان فصل جوایز ۲۰۲۰ , در بین فیلم ها به اثری تبدیل شد که بیشترین میزان جایزه را از رویداد‌های سینمایی اخذ نموده است و دراین باره رکورددار شد . به همین خاطر در حالتی‌که تا کنون این فیلم را ندیده اید , وقت آن رسیده که به تماشای آن بنشینید .

روایت فیلم : در خلاصه روایت این فیلم آمده است , کی وو مرد جوانی است که آینده‌ای برای خویش متصور نیست . وی در خانه‌ای دوچندان معمولی به همراه خانواده‌اش معاش می کند . شغل آن ها اصلاح کردن جعبه‌ کشلقمه برای یک رستوران است , خانه‌ آنها دوچندان اوضاع بدی داراست و از وب بی‌سیم همسایه به کارگیری میکنند . البته کی وو برای آینده‌اش برنامه‌هایی داراست و به توصیه دوستش می خواهد استاد محرمانه شود . همگی اعضای این خانواده که کار‌های موقت کم‌درآمد دارا‌هستند با حیله‌گری وارد منزل و معاش خانواده ثروتمندی به اسم «پارک» میگردند .

بازیگران : سونگ کانگ هو , لی سون کیون , چو یئو جئونگ , چوی وو شیک , پارس سو دام , جانگ زیسو , تمیز بهینه سازی سایت جون بازیگران این فیلم سینمایی میباشند . گروه بازیگری این فیلم سینمایی جوایز مهمی را اخذ کرده که می توان از جمله آن به شایسته ترین گروه بازیگری از انجمن بازیگران ایالات متحده اشاره نمود .

فروش گیشه : این فیلم سینمایی ۱۱ میلیون دلار دارایی ساخت داشته , ولی با این وجود با استقبالی که در گیشه‌های جهانی از آن شد ۲۴۶ میلیون دلار فروخته است . «انگل» اکنون پرفروش‌ترین تیتر فرنگی لهجه در گیشه کشور‌های ایالات متحده و انگلستان به حساب می‌آید .

۸ . ۶ امتیازی است که در تارنما IMDb برای این فیلم در لحاظ گرفته شده . مخاطبان و منتقدان راتن تومیتوز نیز به ترتیب امتیاز کم مانند ۹۰ و ۹۹ را بدین فیلم داده اند و متاکریتیک نیز که کمتر پیش میاید به فیلمی امتیاز بالایی بدهد , نمره ۹۶ را برای این فیلم در حیث گرفته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ساخت فیلم فروپاشی به عقب افتاد

ی فروردین 10 , 1399
ساخت فیلم فروپاشی به عقب افتاد فیلم سینمایی «فروپاشی» جدیدترین اثر محمد عبدی زاده در قامت کارگردانی است که چندین روز قبل پروانه ساخت آن صادر شد و قرار بود وارد پیش ایجاد شود , البته سرگرم شدن با فضای کرونایی و تلف کردن فصل مایحتاج روایت فیلم , سبب ساز شد ساخت آن به فصل‌پاییز ۹۹ موکول شود . پیش ایجاد این اثر پایان شهریور ۹۹ و نخستین مهر فیلمبرداری آن آغاز می شود . زمینه این اثر روانشناختی , عالم شمول و بی زمان و بی مکان است […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس