ممنوعیت پخش اذان سراج در تلوزیون

ممنوعیت پخش اذان سراج در تلوزیون
حسام الدین سراج , خواننده آوا سنتی کشور ایران با نشر پستی در اینستاگرام فردی اش خبر از خودداری صدا و سیما از پخش اذانی که او با صدای خودش ضبط کرده , بخشید . سراج عامل این مبادرت صدا و سیما را توضیح نداد و نوشت «اين اذان را فارغ از هيچ داعیه و صرفاً به خاطر عشق به ايمان خالصانه به نماد هاى توحيد و مهرورزى انسانها به يكديگر و عشق و علاقه صادقانه به معشوق حقيقى عالم خواندم . صداوسيما از پخش آن ممانعت كرد البته روز جاری خوشحالم كه حنجره‌ى اینجانب نيز توفيق سرودن نواى علاقه و‌ ايمان را يافت و در آينده شايد تأثيرى معنوى بر دلى بگذارد . »

گفتنی است این قطعه حدوداً 1سال پیشین و در شروع ماه رمضان منتشر شد . حسام الدین سراج در رابطه با این اثر هم چنین توضیح داده بود : ” این اذان با درآمدی در گوشه‌ بوسلیک آغاز میگردد و آن گاه در نقط ی اوج و یکی دو پرده زیر در حجاز ادامه می‌ یابد و نهایتا در فرود با بوسلیک به پایان می‌رسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سامان احتشامی بیان کرد : خدا نکند که خواننده شوم

چ اردیبهشت 24 , 1399
سامان احتشامی بیان کرد : خدا نکند که خواننده شوم سامان احتشامی , آهنگساز و نوازنده پیانو , پیرو اجرای کنسرت‌های آنلاین در سالن اتحاد , به همراه عمران فروزش ( نوازنده تمبک ) روی صحنه می رود . این کنسرت , فردا ( آدینه ۱۹ اردیبهشت ماه ) از ساعت ۲۱ برگزار می شود و علاقه‌مندان میتوانند از تلویزیون تعاملی و نرم افزار تیوا , آن را به صورت زنده مشاهده نمایند . به همین مناسبت , با سامان احتشامی , گفت‌وگویی تلفنی انجام یافته شده‌است . آقای احتشامی , فردا شما به صورت آنلاین کنسرت می‌دهید و این توشه نیز سوای خواننده روی صحنه می روید . با اعتنا به صدای خیر […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس