هری پاتر و سنگ جادو میلیاردی شد

تقریبا بیست سالی از اکران قسمت نخست هری پاتر می گذرد. اکنون فیلم سینمایی« هری پاتر و سنگ جادو » توانست خود را به فروش بالای 1 میلیارد دلار برساند که بسیار جالب توجه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به چه صورت این اتفاق رخ داده است. همه این ا به دلیل اکران ۳D و Imax در کشور پهناور چین است. لازم به یاد آوری مجدد است که هری پاتر و سنگ جادو قسمت نخست این سری است.

هری پاتر

« هری پاتر و سنگ جادو » در پی اتفاقی جالب و غیر منتطره در رده بندی  هفته ای که گذشت از گیشه های بلیت فروشی چین با به اکران در آمدن در شانزده هزار سالن توانست ۱۳.۶ میلیارد دلار بفروشد و اسم خود را در باشگاه میلیاردی ها ثبت کند و موفقیت خود را تکرار کند.

هری پاتر و سنگ جادو تا به الان موفق شده است تا به فروش ۱.۰۰۱ میلیارد دلار دست پیدا کند تا با این تفاسیر به دومین فیلم این مجموعه سینمایی هشت قسمتی تبدیل شود که فروش یک میلیارد دلاری را تجربه می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید قسمت هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت 2  که در سال 2011 میلادی ساخته و اکران شد، نخستین فیلم از از این مجموعه است که به فروش بالای یک میلیارد دلار دست پیدا کرد. در کل هشت قسمت سری مجموعه های سینمایی هری پاتر مبلغی برابر ۷.۷۴ میلیارد دلار در گیشه جهانی فروخته اند و فروش بسیار بالایی را تجربه کرده اند.

رئیس بخش توزیع بین المللی کمپانی برادران وارنر در این خصوص گفته است: بسیار هیجان زده و خوشحالم که فیلم سینمایی« هری پاتر» و به ویژه هری پاتر و سنگ جادو موفق شده تا باز هم غوغا کند و طرفداران جدید پیدا کند.

او می گوید: دوست داشتنی بودن و مورد قبول بودن این فیلم برای سینما باز های چینی تمایل مخاطبان، عدم محدودیت قصه فیلم ها به زمان و جهانی بودن آن را به طرز جالبی بیان می کند.

اپیزود اول این سری یعنی سنگ جادو  برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ میلادی زمانی به اکران در سینما ها در آمد که کشور چین هنوز به دومین بازار بزرگ سینمایی دنیا تبدیل نشده بود. سنگ جادو در سه روزی که دوباره در طی برنامه ریزی چین برای بازگشایی سینما ها در دوران پسا کرونا اکران شده بیشتر از اکران قبلی خود در نوزده سال گذشته در این کشور فروخته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

100 فیلم برتر تاریخ سینما | خود نمایی ایران

ش شهریور 1 , 1399
امروز در این مطلب قصد داریم لیست 100 فیلم برتر تاریخ سینما را با یکدیگر بررسی کنیم که از قضا 3 فیلم ایرانی در آن خودنمایی می کنند. شماره یک این لیست سینمایی هفت سامورایی اثر کارگردان مشهور ژاپنی آکی را کوراساوا است که در سال ۱۹۵۴ میلادی ساخته شد. […]
100 فیلم برتر تاریخ سینما
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس