کارگردان معترض بدهی ملیاردی خود را تسویه نمیکند

کارگردان معترض بدهی ملیاردی خود را تسویه نمیکند
یکی از فیلمسازهایی که سال‌هاست به خاطر ساخت فیلمی در حمایت از آشوبگران فتنه سال 88 لبه ساز شده و طی یک ده سال اخیر , هر سال در شروع فستیوال فجر , خواهان نمایش فیلم خودش در‌این فستیوال می گردد , هنوز نیز بدهی خودش بر راز این فیلم را با بنیاد فارابی تسویه نکرده است!
این فیلمساز با وجود عدم بازپرداخت بدهی یک میلیارد و 500 میلیون تومانی خودش , سال گذشته ورژن جدیدی از این فیلم را با حضور یک هنرپیشه فراری سینمای دوران طاغوت عرضه کرد و گشوده نیز خواهان حضور این فیلم در فستیوال فجر شد!
نکته قابل تأمل این است که‌این فیلمساز , به تازگی طومار حمایت از محمد امامی ( تبهکار به اختلاس ) را نیز امضا کرده بود!
این درحالی است که در حالت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی پروژه‌های سینمایی , اکثری از سینماگران در تنگنای مالی قرار دارا‌هستند و گشوده پس‌گیری وام‌های کلان به بعضا از پروژه‌ها , می تواند راهی برای امداد به تهیدستان باشد . با دقت به جواز سر کردگی هیئت امنای بنیاد سینمایی فارابی , نیمی از مطالبات وصول شده این بنیاد در فروددین ماه و اردیبهشت به کارگروه کرونا اختصاص خواهد یافت تا در بین سینماگران و عمل های مصدوم توزیع شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دومین گزارش در زمینه ی تعطیلی تئاتر ها

س اردیبهشت 23 , 1399
دومین گزارش در زمینه ی تعطیلی تئاتر ها اداره‌ کل هنرهای نمایشی دومی گزارش خویش را درباره با رصد و پیگیری وضعیت و مشکلات گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های محرمانه در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا منتشر کرد . نوشته گزارش شماره ۲ این اداره‌کل بعد از بررسی وضعیت جان دار به شرح پایین است : «۱ – با اعتنا به بند ۳ و ۴ اطلاعیه شماره یک تاریخ نهم اردیبهشت‌ماه این اداره‌کل به دوراندیشی میرساند بعد از بررسی و جمع‌آوری داده ها نمایش‌ها در فاز اولیه مرتبط با شهر تهران با نسبت دادن به پروانه‌های صادر […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس