کارگردان هایی که با بازیگران تکراری کار می کنند

زمانی که فیلم و اثر یک کارگردان چه در مورد گیشه فروش و چه در مسئله برخورد منتقدان و یا این که هر دو بخش پیروز می شود , بازیگران آن رغبت دارا‌هستند مجدد با کارگردان آن همیاری نمایند . براین اساس همکاری‌های هنرپیشه , کارگردان صورت می گیرد .

این همیاری نشانگر امضا و سبک عمل کارگردان هاست که سبب ساز می‌گردد بازیگران مجدد و چندباره به عمل کردن به آنها عشق و علاقه داشته باشند . درپی ۱۰ کارگردان می بنیم که مدام از بازیگران یکسانی در فیلم‌های خویش به کار گیری می‌نمایند .

کوین اسمیت

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری فعالیت می‌کنند

اسمیت قادر است تحت عنوان هر که سبب محبوبیت میکروفیلم‌ها شد , معرفی شود . وی کارش را در سال ۱۹۹۴ با فیلم «کارمندان» آغاز کرد تا سال ۲۰۰۱ و فیلم «جی و باب ساکت پاتک میزنند» ترقی داشت . در طی این ماجراجویی , جیسون موشواره دوست نزدیک وی در مدام نقش جی را در فیلم هایش بازی می‌کرده است . وی همینطور همکاری‌های متعددی باجیسون لی , بن افلک , مت دیمون و کریس راک دارااست .

آدام مک کی

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری عمل می نمایند

آدام مک کی هم مدام با بازیگران مورد اعتماد خویش از جمله ویل فرل همیاری می کند , که اما داشتن یک شرکت مشترک در‌این دستور بی تاثیر نیست . پیش از پایان همیاری , این دو نفر در گروه فیلم‌های «گوینده» , «برادر خوانده» و «شب‌های تالادگا» همیاری کردند . مک کی در ژانر‌های متفاوت هم بازیگران یگانه خویش را دارااست . کریستیل بیل در فیلم‌های «رکورد بزرگ» و «معاون» با وی همیاری کرده در حالی که استیو کارل در ژانر کمدی با مک کی در ۳ فیلم «گوینده» همیاری نموده است .

اسپایک لی

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری عمل می‌کنند

اسپایک لی یکی فعال‌ترین کارگردان‌های آفریقایی , آمریکایی در دنیای فیلم سازی بوده است . وی در او‌لین تجربه کارگردانی خویش پیروز شد راهی برای درخشش در آن تحت عنوان هنرپیشه هم پیدا نماید . وی همینطور رویکرد را برای دیگر بازیگران آفریقایی آمریکایی گشوده کرد , البته هیچکس به مقدار دنزل واشنگتن که در ۴ فیلم وی بازی کرده پررنگ نبوده است . شایسته ترین همت وی در فیلم سینمای «مالکوم ایکس» بود . ولی ساموئل جکسون نیز در ۶ فیلم با لی همیاری کرده که معروف‌ترین آن «کار صحیح را انجام بده» است .

مارتین اسکورسیزی

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری فعالیت مینمایند
اسکورسیزی , بدون شک از شایسته ترین کارگردان‌های مورخ است , هر کس فیلم هایش مدام دارنده کیفیت فیلمسازی بوده است . مضامینی که وی در فیلم هایش به تصویر می کشد ازریشه‌های جرائم خانوادگی تا فساد‌های جامعه را به تصویر می کشد . به همین خاطر فیلم‌های وی اکثری از نزدیکانش را به او جلب کرد که شامی , دیوید کاردین , ورنا بلوم , جودی فاستیر , استفان گراهان و دنی دی لوئیس می‌گردد . البته چهار هنرپیشه از کلیه وفادار‌تر بودند . هارول کیتل در فیلم‌های «پایین شهر» و «راننده تاکسی» , جو پشی در «گاو خشمگین» , «رفقای خوب» و جدیدا نیز «مرد ایرلندی» و دو هنرپیشه دارای اهمیت دیگر وی یعنی رابرت دنیرو و لئوناردو دیکاپریو .

کریستوفر نولان

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری فعالیت می کنند

کریستوفر نولان , شایسته ترین کارگردان فعال در نسل تازه است . به این ترتیب برای هر بازیگری فعالیت کردن با وی در هر فیلمی ایده آل خواهد بود . مایکل کین در سه گانه فیلم «شوالیه تاریکی» نقش آفرینی نموده است , البته صرفا این نیست . «حیثیت» , «تلقین» , «میان ستاره ای» و «دانکرک» دیگر فیلم‌ها با نقش آفرینی اوست . دیگر بازیگران دربرگیرنده , کریستین بیل در سه گانه شوالیه ظلمات و حیثیت , کیلیان مورفی در شوالیه ظلمات و دانکرک و تام هاردی در تلقین و دانکرک و همینطور یکی‌از فیلم‌های بتمن میشود .

کوئنتین تارانتینو

کارگردان‌هایی که مدام با بازیگران تکراری عمل می‌کنند

از در میان نویسندگان امروزی هالیوود , کوئنتین تارانتینو راهی را برای بازیگران گشوده کرد که از سیستم غیروابسته فیلمسازی استقبال نمایند و توانایی‌های خویش را برای بازی در فیلم‌های میزان دارایی بالا ارتقاء دهند . بازیگری که بیشترین همیاری را با وی داشته ساموئل جکسون است . وی در شش فیلم حضور داشته که از جکی براون آغاز شده بود . دیگری بازیگری که در فیلم «داستان‌های عامه پسند» به آوازه رسید , ولی تورمن بود که ولی نقش مهم فیلم «بیل را بکش» هم بازی کرد . دیگر بازیگران دائمی تارانتینو دربرگیرنده , گروه روث , مایکل مدسن وکریستوف والتز می‌گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کریستین بیل اسطوره تغییر وزن

ی فروردین 10 , 1399
کریستین چارلز فیلیپ با همان کریستین بیل متولد ۳۰ ژانویه سال ۱۹۷۴ است. کریستین از هنر پیشگان و تهیه کنندگان به نام اهل ولزو انگلیس می باشد. پدر این هنرمند ۴۶ ساله، بناینگذار یک شرکت و به نوعی یک استعداد یاب بود. مادر کریستین نیز از هنرپیشگان سیرک بود.   […]
عکس کریستین بیل و استعدادهای بازیگری
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس