کنسرت گران چهار خواننده متوقف شد

کنسرت گران چهار خواننده قبل از شروع داستان ساز شد…

مبحث بلیط فروشی کنسرت گران 4 فعال موسیقی پاپ که از چند روز قبل با روند صعودی بی سابقه ای در خصوص قیمت گذاری در سایت‌های اینترنتی شروع شده بود، به دنبال اتراض مخاطبین توقف یافت.

کنسرت های گران

در پی گزارش فیلم و موزیک و طبق استناد بر گفته های خبرنگار مهر، بعد از اعتراضات شدیدی که درخصوص هزینه بالای کنسرت گران امید حاجیلی و سه خواننده دیگر که شامل فرزاد فرزین، محسن ابراهیم‌زاده و مهدی احمدوند هستند در فضای اینترنتی و خبری و مجازی ایران صورت گرفت، نخست بخش بلیط فروشی کنسرت امید حاجیلی به «به زودی» تغییر یافت و به دنبال آن فروش بلیط کنسرت فرزاد فرزین، مهدی احمدوند و محسن ابراهیم‌زاده نیز که در قسمت «به زودی» وبسایت قرار داشت به طور کامل پاک شد.

از نکته های عجیب و غریبی که در شروع برگزاری اولین کنسرت‌های دوران پس از قرنطینه کرونایی اتفاق افتاد افزایش غیر منتظره و بسیار زیاد هزینه بلیط‌ها در مقایسه با سال گذشته بود. که با توجه به موضوع بحث برانگیز برای نخستین کنسرت هزینه پرداختی بلیط از ۷۰ هزار تومان برای صندلی‌های با دید نامطلوب تماشاگر شروع می‌شد و تا مبلغ ۲۶۵ هزار تومان نیز ادامه پیدا می‌کرد. همه ی این اتفاقات در حالی رخ داده است که در بعضی از اخبار و گفته های شنیده شده نقل شده بود که صنف تهیه‌کنندگان موسیقی از این روند صعودی بی سابقه اطلاع داشته و موضوع بیان شده ارتباطی به روزهای پیشین ندارد.

مابین همه ی این بحث ها محسن رجب‌پور مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان آثار شنیداری در جلسه ای با خبرنگار مهر علاوه بر ارائه توضیحاتی نکاتی را درخصوص اتفاقات و حواشی پیش آمده بعد از آغاز بلیط فروشی کنسرت‌ها بیان کرد: در طول هفته‌های پیشین مجموعه جلساتی بین صنف تهیه‌کنندگان موسیقی، مدیریت دفتر موسیقی وزارت ارشاد، برگزارکنندگان کنسرت‌ها و نمایندگان سالن‌های برگزاری کنسرت در گرفت که نتیجه ی همه آن ها توافقی صورت گرفت تا با توجه به کم شدن ظرفیت ها و کاهش ۵۰ درصدی بلیط‌فروشی، از مقدار اجاره بهای سالن‌ها به همان اندازه هزینه کم شود تا با توجه به قضیه ویروس کرونا هیچگونه افزایش قیمتی در خصوص بلیط‌ها نداشته باشیم.

رجب‌پور در پی صحبت های خود افزود: البته این موضوع را درنظر داشته باشیم که با توجه به شرایط خیلی بد اقتصادی و افزایش کلیه قیمت‌ها و هزینه ها، برای تهیه‌کنندگان و برگزارکنندگان کنسرت‌ها، برپایی و اجرای کنسرت سود چندان و توجیه مالی ندارد. حتی لازم به ذکر است که در بخش تبلیغات از پیج‌های اینستاگرامی گرفته تا بیلبوردها ما متوجه افزایش خیلی زیاد تعرفه‌ها و قیمت ها هستیم که همین اتفاق نیز کل بحث را تحت‌ تاثیر قرار داده است.

او این چنین گفت: همان گونه که تعریف کردم ما در جلساتی که از آن صحبت شد به شرط اینکه از مقدار اجاره‌بهای سالن‌ها کاسته شود، هیچ گونه توافقی برای افزایش هزینه بلیط‌ها نداشتیم. زیرا که تصمیم بر این بود برای شکسته شدن این محیط غم انگیز و سکوتی که بر موسیقی کشور رخنه کرده و صد در صد حرکت دوباره چرخه اقتصادی صنعت موسیقی که باعث بیکاری بسیاری از فعالان این حوزه شده، به بحث افزایش قیمت بلیط در وقت دیگری توجه شود.

ایشان در ادامه افزود: در این قضیه دوستان نظرات موافق و مخالف خود را نیز اعلام کردند ولی در نهایت نتیجه این شد که تا اطلاع بعدی در روزهایی که درگیر کرونا هستیم افزایش قیمتی وجود نداشته باشد. این شرایط در حالی بود که زمانی دوستان انتقادات و شکایت‌های به جای خود را درخصوص شرایط برگزاری کنسرت، به مدیر دفتر موسیقی ارشاد اعلام کردند، ایشان نیز موافق بعضی از این شکایات بود و وعده داد تا بعد از دوران کرونا و ایام محرم و صفر درمورد مبحث افزایش قیمت بلیط‌ها جلسات دیگری برگزار شود. شرایطی که مثل اینکه برای بعضی دوستان سوءتفاهم ایجاد کرد و بعضی فکر کردند که مبحث افزایش قیمت‌ها باید از هم اکنون آغاز شود!

مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی در قسمت آخر اظهارات خود گفت: ما به‌عنوان صنف معتقدیم که گردش چرخ اقتصاد موسیقی در این روزها ایستاده است و می توان گفت به صفر رسیده است. به شکلی که می توان بیان کرد خیلی از اشخاص فعال در این حوزه بیکار شده و در وضعیت خیلی نامناسبی قرار گرفته‌اند. در نتیجه ما در جلسات مختلف و گوناگون به این نتیجه رسیدیم که با وجود مشکلات بسیار زیادی که در این زمینه پیش روی تهیه‌کنندگان و برگزارکنندگان کنسرت قرار گرفته تا اطلاع ثانوی افزایش قیمتی در زمینه بلیط‌ها نداشته و این قضیه بحث برانگیز را در زمان دیگری مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

Malcolm & Marie | یک فیلم قرنطینه ای

پ تیر 12 , 1399
سازنده و خالق سریال Euphoria در فضایی با محدودیت های ورود و خروج و محدود به چند نفر فیلمی عاشقانه به نام Malcolm & Marie با بازیگری جان دیوید واشنگتن و زندایا ساخت. فیلمی که بی سر و صدا و چراغ خاموش ساخته شد و به‌زودی اکران می شود. سم […]
Malcolm & Marie
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس