گورکن انلاین نمایش می شود

گورکن انلاین نمایش می شود
فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و با بازی ویشکا آسایش , حسن معجونی , مهراوه شریفی‌نیا , گوهر خیراندیش , بهنوش بختیاری , رضا بهبودی , مهدی حسینی‌نیا , سیاوش چراغی پور , محمود نظرعلیان , یدالله شادمانی تاسیس شده است . بنابر جدیدترین خبرها سینمای کشور‌ایران ; کاظم ملایی , کارگردان فیلم سینمایی «گورکن» در رابطه این فیلم اهل ایران و دعوا نمایش آنلاین صحبت‌هایی مفصل نموده است . کاظم ملایی در رابطه فیلم سینمایی «گورکن» به قرار ذیل کلام نموده است .

فیلم «گورکن» روایت زنی به اسم سوده شریف‌زادگان است که در آستانه‌ تزویج مجددش , مشغول یک معضل طاقت فرسا در معاش شخصی‌اش می‌گردد . این فیلم ساختاری به طور کامل کلاسیک و ارسطویی دارااست و سوده شریف زادگان تحت عنوان پهلوان کنش‌مند و فعال فیلم , وارد سفری ناخواسته‌ای میشود که در پایان در موضع متمایز نسبت به آغاز فیلم قرار می گیرد .

ملایی به دنبال از حضور ویسکا آسایش حرف نموده است :

«گورکن» عملکرد می‌نماید که برای ذائقه‌ مخاطب روز جاری , لحن نو و متمایز داشته باشد . نقش مهم فیلم را ویشکا آسایش بازی کرده ‌است که به نظرم براق و کم‌نظیر است و تردید ندارم که هوا داران خودش را غافلگیر می‌نماید و بازیگران دیگر این فیلم , کلیه حضوری به طور کامل مختلف و تاثیرگذاری درین فیلم داشته‌اند .

وی در باب نمایش فیلم سینمایی «گورکن» میگوید :

طی تصمیمی که تهیه‌کننده‌ فیلم آخرها سال پیشین داشت , قرار بر این بود که «گورکن» فصل‌پاییز این سال نمایش شود البته متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا , همین سال شرایط نمایش اثرها سینمایی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و هنوز نیز مسئولان سینمایی مطمئن نیستند که‌این این قضیه چه وقتی برطرف میگردد .

ویشکا آسایش فیلم گورکن

وی خاطر نشان نمود :

اکنون ازدحام سنگینی از فیلم‌های نمایش نشده بوجود آمده که زمان نمایش فیلم ما‌را هم نامشخص نموده است . از طرفی دیگر , جشنواره‌های فرنگی نیز یکی بعد از دیگری کنسل می گردند و یا این که برگزاری آن ها به زمان دیگری موکول میشود که‌این مورد چالشی نو برای نمایش فیلم‌هایی است که چهت نیل به یک نمایش عالی , به حضور و نمایش در جشنواره‌ها هم نیاز دارا‌هستند ولی متاسفانه این مجال نیز تا به امروز از اثر ها متعددی گرفته شده‌است .

ملایی به‌دنبال از نمایش آنلاین اعلام‌کرد :

فعلا گزینه‌ نمایش آنلاین متبوع تهیه‌کننده فیلم ما هم می باشد چون واضح ا‌ست در حالتی‌که احوال تعطیلی سینماها در یکسری ماه آتی به همین صورت ادامه پیدا نماید , اکثری از تهیه‌کننده‌ها نگران رجوع سرمایه خویش خواهند شد و ناگزیر می‌باشند که بدین تمایل به به حالت جدی‌تری تامل نمایند .

کارگردان فیلم «گورکن» بیش تر کرد :

نکته‌ حیاتی نمایش آنلاین این است که متاسفانه فیلم فورا در وب و شبکه‌های ماهواره‌ای نشر داده شده و در آتی زمان و بخت نمایش آن در جشنواره‌های بین‌المللی از میان می رود , چرا‌که که‌این ضابطه بخش اعظم جشنواره‌های دارای اعتبار است که فیلم در فضای مجازی یا این که او ‌او‌ دی پخش نشده باشد .

حسن معجونی فیلم گورکن

او ادامه داد :

مکان تماشای یک اثر سینمایی در تالار سینما است و به عقیده اینجانب دیدن آن در موبایل یا این که صفحه‌ تبلت و رایانه و… خطا و خالی از هرگونه لطف و لذت است . سینما مدیومی است که سرشار از جزئیات و زیرمتن است و مخاطب در اصل در باطن تالار قادر است از هیاهوی دنیای خارج فارغ شده و با تمرکز و به طریق پیوسته پا به دنیای قصه نهاده و با حضور دیگر تماشاچیان از هوش جمعی هم برخوردار شود .

وی نمایش آنلاین را صرفا راه حل در موقعیت کنونی خواند :

به همین منظور از لحاظ اینجانب تماشای آنلاین فیلم حتی‌در انقطاع بزرگ , گشوده نیز برایش کوچک و حقیر و چه بسا نادرست است ولی اینک با دقت به صورت دادن این واقعه غیرمنتظره ( شیوه ویروس کرونا ) , چاره‌ای جز نمایش آنلاین نیست تا امیدوار باشیم این صنعت که در آستانه‌ ورشکستگی است , کماکان میتواند به بقا و معاش خویش ادامه دهد .

کاظم ملایی میگوید جمهوری اسلامی ایران زیرساخت نمایش کشور ایران را ندارد :

متاسفانه در سرزمین ما زیرساخت‌های نمایش آنلاین به هیچ عنوان نیست . چون در درجه‌ در آغاز , ضابطه اسکن رایت نداریم و علی‌رغم سختگیری‌های پلتفرم‌های جانور , گشوده نیز به راحتی می‌توان یک فیلم را از روی صفحه‌ نمایش اسکن کرد و آن را در محیط پیچیده‌ای نظیر تلگرام به اشتراک گذاشت تا به هیچ عنوان قابل ردیابی و پیگیری نباشد .

کاظم ملایی

این کارگردان در رابطه اسکن رایت بیش تر کرد :

نسخه برداری رایت بدون مشاجره رسمی و کیفری‌اش یک فرهنگ وتمدن است که مفهومش در سرزمین ما جا نیفتاده و برای آن اطلاع‌رسانی نشده است . ما مدام در کشورمان پیشین از این‌که بستر فرهنگی‌ یک رخداد تازه را به‌ وجود بیاوریم , فورا فقط , خویش حادثه را رقم زده‌ایم , برای همین است که خیلی زود مترو میسازیم و همین که درهای قطار را گشوده می کنیم , جمعیت بخش اعظمی به درون آن وارد میشوند .

ملایی از لزوم روی عمل داخل شدن ضابطه اسکن رایت میگوید :

امروزه بیشتراز هر زمان دیگری به دلیل شیوع ویروس کرونا و ایزوله شدن مردمان , دوران طلایی وی‌او‌دی شده و متاسفانه مرزو بوم ما درین بازار سهم نیکی عایدش نمی شود و به عقیده اینجانب مسئولان می بایست برای رفع دائمی این اختلال , ضابطه اسکن رایت را به‌صورت بدون شوخی به سطح اجرا برسانند , که ولی به‌نظرم چندان نیز شدنی نیست .

کاظم ملایی در غایت از پروژه‌های تازه‌ی خویش خاطرنشان کرد :

فعلا درگیر نگارش فیلمنامه‌ای هستم که امیدوارم همین سال آن را جلوی دوربین ببرم , ولی که بایستی اثر ها ایجاد شده زودتر وارد چرخه‌ نمایش شده و تهیه‌کننده‌ها نیز زودتر به سرمایه‌هایشان دست پیدا نمایند چون تا وقتی که چرخه‌ نمایش به حالت دیرین برنگردد , ایجاد اثرها نو نیز در موقعیت تعلیق باقی خواهند ماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

را تولید می کند National Treasureدیزنی پلاس

س اردیبهشت 23 , 1399
جری بروکهایمر , تهیه‌کننده تیم فیلم National Treasure از ساخت یک سریال براساس این شرکت برای دیزنی پلاس خبر داده است . ماه دی قبل بود که خبری منتشر شد بر پایه ی این‌که کمپانی والت دیزنی با استخدام کریس برمنر , مولف فیلم نامه فیلم Bad Boys For Life ( پسران بد برای معاش ) , ساخت نصیب سوم فیلم National Treasure ( گنجینه ملی ) را به طور رسمی آغاز نموده است . هم اکنون در جدیدترین خبر‌ها سینما و تلویزیون , یک سریال براساس این موسسه اکشن و ماجراجویی هم در دست ساخت است . جری […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس