Malcolm & Marie | یک فیلم قرنطینه ای

سازنده و خالق سریال Euphoria در فضایی با محدودیت های ورود و خروج و محدود به چند نفر فیلمی عاشقانه به نام Malcolm & Marie با بازیگری جان دیوید واشنگتن و زندایا ساخت. فیلمی که بی سر و صدا و چراغ خاموش ساخته شد و به‌زودی اکران می شود.

فیلمی ساخته شده در دوران کرونا

سم لوینسون که اکثرا او را با سریال Euphoria شبکه HBO می‌شناسند و به یاد می آورند، در هفته های متمادی گذشته پیشنهادی از سمت زندایا، بازیگر زن فیلم هایی چون فیلم Dune را قبول کرد تا اولین فیلم بلند هالیوود در زمان پاندمیک ویروس کرونا/کووید 19 را تهیه و تولید کند؛ فیلمی به اسم «مالکوم و ماری» (Malcolm & Marie) که، رویداد ها و قضایای آن داخل یک خانه رخ می دهد و این فیلم با الهام گرفتن و ایده گرفتن از «داستان ازدواج» (Marriage Story) نوآ بامباک تهیه و تولید شده است. سازندگان بی آنکه کسی خبر دار شود و از این موضوع سر در بیاورد، این فیلم را داخل خانه‌ای آشنا و مطمئن و دور افتاده از مناطق شلوغ و پر رفت و آمد ساختند. کل فرآیند و روند فیلم‌برداری فیلم نیز چیزی کمتر از سه هفته به طول انجامید و Malcolm & Marie هم اکنون در دست تدوین است و وارد مراحل آماده‌سازی های آخر کار شده است.

فیلمنامه‌ی Malcolm & Marie فقط و فقط ۶ روز نوشتنش طول کشید. به همین دلیل با وجود اینکه هنوز بخش بسیار زیاد و قابل توجهی از فیلم‌های گوناگون در حال سعی و تلاش برای گرفتن مجوز در خصوص ادامه‌ دادن پروژه های فیلم‌برداری خود هستند، لوینسون موفق شد Malcolm & Marie را در زمانی که کرونا ظاهر شد و دنیا با آن درگیر شد به رشته تحریر دربیاورد و آن را فیلم‌برداری کند.

در کل زمان ساخت و فیلم برداری Malcolm & Marie هیچ‌شخصی اجازه خارج شدن از خانه را نداشت، تمام مدت ماسک استفاده می کردند و شخصی جز در موارد ضروری و واجب ماسکش را درنمی‌آورد و برای غذا خوردن از حوزه مشخص شده فردی خویش خارج نمی شد. نکته جالب دیگر ماجرا اینجاست که کلیه بازیگران و عواملی که در پشت صحنه حضور داشتند نیز پیش از آغاز فیلم‌برداری، به مدت ۱۴ روز قرنطینه شدند. با وجود همه‌ی این‌مسائل و رعایت نکات بهداشتی هنوز هم بعضی از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی نسبت به ساخته شدن Malcolm & Marie در شرایط کرونا اعتراض کردند. ولی خوب در سمت دیگر قضیه اشخاص زیادی هستند که این چنین پروژه‌ای را در نوع خود جالب و هیجان‌انگیز می‌دانند و حمایت کردند.

یکی از دو بازیگر اصلی Malcolm & Marie، جان دیوید واشنگتن ۳۵ساله است که سال 2020 در فیلم Tenet (تنت) کریستوفر نولان بع عنوان بازیگر نقش اصلی ظاهر می‌شود. خطر پاندمیک ویروس کرونا و قرنطینه و بیرون نرفتن های غیر ضروری و منطقی و در منزل ماندن اجباری خیلی از افراد جوامع، یکی از عنصر های سازنده‌ی فیلمنامه‌ی Malcolm & Marie محسوب می شود. اکنون باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا سازندگان در انتظار زمانی مناسب برای بازشدن مجدد سینما ها جهت اکران Malcolm & Marie می‌مانند ویا اینکه در نخستین فرصتی که نصیبشان شود آن را به یکی از شبکه‌های اینترنتی/استریم‌محور خواهند فروخت. زندایا، بازیگر زن فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی» یک عکس از فیلم «Malcolm & Marie» انتشار داده است که در صفحه شخصی اینستاگرام وی قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وضعیت هنرمندانی که به کرونا مبتلا شده‌اند

ی تیر 22 , 1399
نخستین روزهایی که ویروس «کرونا» در سراسر کره زمین فراگیر شده بود، میتوان اینگونه گفت که تقریباً هیچ شخصی خود را از مبتلا شده به کرونا در امان نمی‌دید. شاید به جز آن افرادی که به توصیه‌های بهداشتی توجهی نداشتند و درست مثل یک بمب ساعتی در همه جا بی […]
هنرمندانی که به کرونا مبتلا شده‌اند
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس